Informace o konsolidaci půjček -
sloučení více dluhů do jednoho

Kdo patří mezi nejčastější žadatele o půjčku?

Důležité: Údaje na webové stránce již nemusí korespondovat se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů. Text vznikl v minulosti.

Kdo patří mezi nejčastější žadatele o půjčku?

17.2.2013

Půjčit si peníze na nové auto, dovolenou v zajímavé destinaci, opravu rozbitého topného zařízení nebo novou obývací stěnu není vůbec těžké a skutečnost se má tak, že si lidé půjčují stále častěji a na cokoli. Dalo by se říci, že půjčování si peněz od bankovních i nebankovních společností je hitem dnešní doby.


Nejčastěji o půjčku žádají mladí lidé

Mezi nejčastější žadatele o půjčku patří lidé ve věkovém horizontu od 18 do 30 let, kteří se mohou pyšnit slušnými příjmy a snahou zařídit si vlastní bydlení a tím pádem se i osamostatnit. O půjčky rovněž žádá i starší generace, která ale volí spíše krátkodobé úvěry, jež jsou paradoxně těmi vůbec nejhoršími. Není žádným překvapením, že se řada lidí zadluží, přičemž mezi nejrizikovější dlužníky vůbec patří slabé příjmové skupiny.

Jaké jsou důvody pro sjednání půjčky?

Půjčit si můžete na cokoli dle vašich přání a potřeb. Český národ si půjčky nejčastěji sjednává na nákup nového automobilu, další hodnotnou skupinou jsou žadatelé, kteří půjčku využijí na pořízení nového nábytku a o moc za nimi nezaostávají ani ti, jež o půjčku žádají s vidinou snadno získaných peněz na nejmodernější elektrotechniku.

Stále více půjček, ale stále stejná zadluženost

Zajímavostí je, že ačkoli počet sjednaných půjček neustále roste, počet problémů s jejich následným nesplácením se nezvyšuje. To znamená, že stav na úvěrovém trhu zůstává na stejné úrovni – nezlepšuje se, ani se nezhoršuje. Zatímco s krátkodobými úvěry má problém celkem 11 % dlužníků, u dlouhodobých úvěrů má problém splácet pouze 4 % žadatelů.