Informace o bankovních i nebankovních
půjčkách, rady a tipy pro spotřebitele

Konsolidace půjček "bez registru dlužníků"

Důležité: Údaje na webové stránce již nemusí korespondovat se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů. Text vznikl v minulosti.

Konsolidace půjček tolerantní k registrům

19.8.2014

Konsolidace může znamenat spojení něčeho a nebo sjednocení. V oblasti financí se výraz konsolidace používá často ve spojitosti s úvěry. Konsolidace půjček - úvěrů je služba, o kterou mají zájem lidé splácející půjčky zejména nebankovní. O tuto službu je poptávka, a proto jí v česku nabízí desítky menších či větších firem. O co tedy jde, co je konsolidace půjček bez registru a proč je o ní zájem?


Konsolidace půjček - co to je?

Nejdříve si povězme co je konsolidace - spojení půjček. Konsolidace úvěrů a půjček je služba, kdy firma, zabývající se konsolidací převede na sebe odpovědnost splácet vaše půjčky - úvěry a stane se vaším novým věřitelem, kterému budete vaše půjčky splácet. Možná si řeknete, co je na tom výhodného, a nebo proč bych měl ztrácet čas objednáváním další služby, když budu muset stejně splácet? Výhoda konsolidace a převedení splátek na konsolidační firmu je v tom, že tato nová firma konsolidující půjčky může svému dlužníkovi - například vám, umožnit splácet nižší splátky, například po delší časový úsek. Takováto výhoda může být vhodná pro dlužníky, kteří splácejí více úvěrů a s hrůzou zjistili, že celková jimi splácená částka přesahuje jejich měsíční příjmy. Pokud se dlužník dostane do takové situace, je třeba ji okamžitě řešit buď prodáním majetku, neprodleným zvýšením příjmů a nebo právě konsolidováním půjček do jedná nižší splátky.

Konsolidace – rozložení splátek na delší dobu

Nižší splátka, která je výsledkem konsolidace však neznamená že by dlužníkovi byly odpuštěny dluhy a zaplatil nakonec méně. Spíše to znamená to, že splátky byly rozloženy na delší časové období. Možná že pravděpodobně dlužník po konsolidaci zaplatí ještě více peněz. Avšak toto však dlužník často neřeší, jelikož je pro něj nejdůležitější snížit měsíční splátku aby se nedostal do bankrotu a exekuce.

Konsolidace půjček bez registru

Pro ty, kteří mají záznam v registrech dlužníků, je prakticky nemožné získat konsolidaci půjček u banky. Existují ale nebankovní společnosti, které konsolidaci půjček poskytují i žadatelům se zápisem v registru - tomuto produktu se pak říká konsolidace půjček bez registru. Oproti bankovním konsolidacím však má výrazně vyšší úrokovou sazbu a RPSN a nezřídka je nutné konsolidaci půjček bez registru zajistit zástavou nemovitosti nebo ručitelským závazkem třetí osoby.