Informace o bankovních i nebankovních
půjčkách, rady a tipy pro spotřebitele

Půjčky ihned do 5 minut na účtu

Důležité: Údaje na webové stránce již nemusí korespondovat se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů. Text vznikl v minulosti.

Půjčka ihned do 5 minut na účtě

18.2.2013

Poskytnutí okamžité půjčky ihned do 5 minut na účtu je možné zpravidla u těch klientů, kteří jsou již u dané nebankovní firmy registrováni a již nějakou půjčku v minulosti čerpali. Nicméně některé nebankovní společnosti jsou schopny poskytnout rychlý úvěr i novým klientům.

Ověřovat totožnost je možné například předložením občanského průkazu anebo jeho oskenováním do počítače a odesláním firmě v podobě obrázku. Ověřování naskenovaného dokumentu může trvat poměrně dlouho, existují ale nebankovní společnosti, které jsou v tomto směru velmi rychlé a ověření naskenovaného dokumentu zvládnou během několika minut.


Převody mezi bankami mohou prodloužit půjčku

Další překážkou, která může zájemce o půjčky ihned do 5 minut na účtu potkat, je rychlost převodu mezi bankami. Pokud má zájemce o půjčku bankovní účet v jiné bance, než má věřitelská společnost, může finanční transakce trvat i několik dní. O víkendech se peníze mezi bankami nepřevádí vůbec. Je tedy potřeba při hlednání vhodné půjčkybrát zřetel na to, ve které bance máte účet a hledat takového poskytovatele půjčky, který má účet u stejné banky.

Tuto informaci zpravidla nalezente na stránkách u dané půjčky. V dnešní době není výjimkou, že věřitelské společnosti mají účty hned u několika bankovních ústavů, takže je velmi pravděpodobné, že se "trefí" zrovna do Vaší banky a převod pak může trvat jen několik minut.

Kontokorent jako další možnost

Zajímavý nápad jak získat půjčku do 5 minut by mohlo být přečerpání účtu - kontokorent od banky, u které máte jako zájemce o půjčku svůj účet. Aktivace kontokorentu po telefonu by mohla být velmi rychlá a následné přečerpání by pak mělo být okamžité. Velké množství osobních i podnikatelských účtů má možnost přečerpání. Toto přečerpání je pak zúročeno jako obyčejná půjčka. Tedy je třeba platit peníze navíc.