Informace o bankovních i nebankovních
půjčkách, tipy pro spotřebitele

Férové soukromé nebankovní půjčky kde opravdu půjčí

Důležité: Údaje na webové stránce již nemusí korespondovat se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů. Text vznikl v minulosti.

Nebankovní půjčky kde opravdu půjčí každému

17.1.2015

"Nebankovní půjčky kde půjčí všem" - jak název napovídá - nemají nic společného s běžnými bankovními půjčkami. Podkytují je nebankovní společnosti, které se zaměřují zejména na klienty, kteří nedisponují doložitelným příjmem nebo jsou kvůli prohřešku z minulosti vedeni v registru dlužníků.

A právě pro takové klienty přichází úvěrové společnosti s finančním produktem přístupným pro všechny: Nebankovní půjčkou kde opravdu půjčí - i 50 000 Kč nebo více.


Čím se tato půjčka liší od bankovních?

Rozdíl mezi půjčkou od banky a Nebankovní půjčkou je například ve výši úrokové sazby, která bývá u úvěrových společností o něco vyšší. To je z důvodu většího rizika, že klient nebude půjčku řádně a včas splácet. Dalším rozdílem je skutečnost, že nebankovní společnosti půjčují již od mnohem nižších částek. Není výjimkou, že požádat můžete i pouze o pár set korun.

Co obnáší žádost o půjčku?

V bance byste při žádosti o úvěr strávili i hodiny času a vynaložili nemalé úsilí na sepsání smlouvy a doložení všech potřebných dokumentů. U nebankovní společnosti stačí vyplnit jednoduchou online žádost, odeslat ji jediným kliknutím ke zpracování a pár minut vyčkat na zpětný hovor z call centra. Z něj se okamžitě dozvíte, zda Vám půjčka byla schválena. Společnosti šetří Váš čas a zároveň Vám ihned pomohou z tíživé finanční situace. Není výjimkou, že peníze obdržíte ten samý den, kdy jste si podali žádost o půjčku.

Na co si dávat pozor

Pokud žádáte o dostupnou nebankovní půjčku, je nutné si uvědomit, že vedle vyššího úroku jsou s půjčkou spojena i vyšší rizika, než s jakými se setkáváme u bankonvích půjček. Ujistěte se proto, že půjčku budete schopni včas a řádně splatit a že Vám po zaplacení splátky zůstane ještě dostatek peněz na "běžný provoz", abyste si nemuseli brát další úvěr.