Informace o bankovních i nebankovních
půjčkách, tipy pro spotřebitele

Kalkulačka ceny elektřiny pro rok 2014

Důležité: Údaje na webové stránce již nemusí korespondovat se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů. Text vznikl v minulosti.

Kalkulačka ceny elektřiny - 2014

18.6.2014

Dodavatelů elektřiny je v součané době v České republice několik desítek, každý z nich nabízí dodávku elektřiny v až několika desítkách produktech, sazbách, tarifech, produktových řadách. Pokud si chceme spočítat, která dodavatel pro nás bude nejlevnější a nejvýhodnější, je vhodné použít pro výpočet kalkulačku ceny elektřiny 2014.Jak to funguje

Kalkulátorů je na internetu celá řada, v podstatě všechny fungují na podobném principu. Po zadání základních údajů o Vaší spotřebě a místě odběrného místa dostanete seznam vhodných dodavatelů s odhadem roční platby za elektřinu.

Náš tip: Ušetřete doma za elektřinu tím, že vyměníte žárovky za úsporné, vyjměte spotřebiče ze zásuvek, pravidelně odmrazujte ledničku nebo vyzkoušejte jiného dodavatele.

Parametry pro výpočet

Konkrétně do kalkulátoru zadáváte kraj ČR, ve kterém se Vaše odběrné místo nachází (tedy zpravidla Vaš bydliště), Vaši současnou sazbu (pro většinu domácností je to D01d nebo D02d), roční spotřebu elektřiny ve vysokém tarifu (pokud máte sazbu zohledňující i nízký tarif pak zadáváte i roční spotřebu v nízkém tarifu) a hodnotu hlavního jističe.

Pokud údaje o Vaší současné sazbě a spotřebě nemáte k dispozici, většina kalkulátorů elektřiny Vám s výpočtem "pomůže" - zadáte, zda máte dům či byt, kolik v něm bydlí osob, zda máte bojler, akumulační vytápění, přímotopy apod.

Náš tip: Prozkoumejte také kalkulátor úspor plynu od ČEZ. Přechodem k ČEZ ušetří zákazníci za plyn průměrně 1 100 Kč za rok. ČEZ garantuje vždy nižší ceny než dominantní dodavatel na daném území. Při on-line sjednání nové smlouvy na plyn získáte nyní navíc bonus 500 Kč.

Kalkulačka elektřiny - výsledek výpočtu

Po potvrzení zadaných údajů Vám srovnávací kalkulátor elektřiny ukáže přehledný seznam s cenami, které můžete získat u jednotlivých dodavatelů. Pokud daný dodavatel nabízí možnost převést elektřinu on-line, můžete pak vyplnit jednoduchý nezávazný formulář a po jeho odeslání Vás bude kontaktovat operátor nebo operátorka daného dodavatele a poradí Vám potřebné kroky pro změnu dodavatele.


Náš tip: Více o cenách elektřiny 2013 / 2014 si můžete přečíst také na stránkách Ceny-Elektřiny.cz